NISSAN SERENA UUE PROPILOTI TEHNOLOOGIAGA ON AUTONOOMNE SÕIDUTEHNOLOOGIA NÜÜD JÕUDNUD JAAPANI AUTOTOOTJATENI / AUTOSPIRIT / Uudised

NISSAN SERENA UUE PROPILOTI TEHNOLOOGIAGA ON AUTONOOMNE SÕIDUTEHNOLOOGIA NÜÜD JÕUDNUD JAAPANI AUTOTOOTJATENI

Nissan Motor Co., Ltd. andis teada, et uus Serena, mis jõuab turule augusti lõpus, on varustatud Nissani autonoomse sõidutehnoloogiaga ProPILOT, mis suurendab maanteel sõites mugavust ja meelerahu.

ProPILOT
on murranguline autonoomne sõidutehnoloogia, mis on mõeldud kasutamiseks maanteel ühe sõiduraja piires. Nissan on esimene Jaapani autotootja, kes võttis kasutusele roolimise, gaasipedaali ja pidurdamise kombinatsiooni, mida saab kasutada täielikult automaatses režiimis, mis lihtsustab juhi tööd suure liiklusega maanteedel ja pikkadel sõitudel.

Süsteem ProPILOT kasutab täiustatud pilditöötlustehnoloogiat, mis saab aru tee- ja liiklusoludest ning käivitab täpse roolimise funktsiooni, mis võimaldab sõidukil toimida loomulikul viisil. ProPILOTi tehnoloogiat on väga hõlbus kasutada tänu roolirattal olevale lülitile, mis võimaldab juhil süsteemi hõlpsalt aktiveerida ja inaktiveerida. ProPILOTi selge ja arusaadav liides sisaldab ekraani, mis kuvab süsteemi valikud.

Süsteemi konfiguratsioon
Gaasipedaali, pidureid ja roolimist juhitakse teabe põhjal, mis saadakse täiustatud pilditöötlustarkvaraga monokaamerast. ProPILOTi kaamera tunneb kiiresti kolmemõõtmeliselt ära nii eesolevad sõidukid kui ka teetähised.

Funktsioonid  

Kui ProPILOT on aktiveeritud, kontrollib see automaatselt kaugust sõiduki ja eesoleva sõiduki vahel, kasutades juhi eelmääratud kiirust (vahemikus ligikaudu 30 ja 100 km/h). Süsteem hoiab auto maanteel sõiduraja keskel, lugedes teetähiseid ja kontrollides roolimist isegi kurvides.

 

Kui eesolev auto peatub  

ProPILOT rakendab pidurid automaatselt ja peatab auto täielikult. Pärast peatumist jääb sõiduk paigale, isegi siis, kui juhi jalg pole enam piduripedaalil. Kui juht on sõidu jätkamiseks valmis, piisab ProPILOTi aktiveerimiseks lüliti uuesti vajutamisest või gaasipedaali kergest allavajutamisest.

 

Nissan korraldab sõidutingimuste vallas eri piirkondades intensiivseid uuringuid, et ProPILOT sobiks kasutamiseks erinevates tingimustes kõigil turgudel, kus see saadaval on. Serena ProPILOT arendati Jaapanis välja eesmärgiga luua lihtne tehnoloogia maanteel kasutamiseks. 

Õnnetusteta maantee muutmine reaalsuseks  

Nissan töötab ennetavalt sõiduki nutikate funktsioonide ja elektrisüsteemide kallal, et muuta heitmevabad ja õnnetusteta maanteed reaalsuseks. ProPILOT edendab Nissani nutikate transpordilahenduste raames ohutust ja suurendab juhtide enesekindlust – see on osa Nissani nutikast sõiduviisist.

ProPILOT võetakse Euroopas 2017. aastal kasutusele ka teistes sõidukites, kaasa arvatud mudelis Qashqai. Samuti on plaanis tehnoloogia tutvustamine USA ja Hiina turgudel. Mitme sõiduraja autonoomne sõidutehnoloogia võimaldab maanteedel automaatseid sõiduraja vahetusi ja see jõuab plaanipäraselt turule 2018. aastal. Autonoomne sõidutehnoloogia linnateede ja ristmike jaoks jõuab turule 2020. aastal. 

Nissan tugevdab oma juhipositsiooni autonoomse sõidutehnoloogia tutvustamisega iga turu põhimudelites. Nii suurendatakse veelgi ohutust ja rajatakse autotööstuses teed uuele ajastule.