SELGUS 100% ELEKTRILISE NISSAN LEAFI MÜÜGIHIND EESTIS / AUTOSPIRIT / Uudised

SELGUS 100% ELEKTRILISE NISSAN LEAFI MÜÜGIHIND EESTIS


2011.aasta Euroopa, Jaapanijamaailma aasta auto jõuab Eestis müügile 2. aprillil. 100% elektriline Nissan LEAF hakkab maksma 39 990 eurot (hind ilma toetuseta). Erakliendid võivad taotleda KredEx'ilt sõiduki soetamiseks toetust kuni 18000 eurot, mis teeb Nissan LEAFi hinnaks 21990 eurot. Eestis kujunevad sõiduki jooksvad kulud hinnanguliselt võrreldavaks sõidukiga, mis tarvitab 1 liitri bensiini 100km kohta. Sõiduki hind hõlmab akut (millel on viieaastane / 100000km garantii), viieaastast liitumist ainulaadse telemaatikateenusega ja elektrisõidukile kohandatud tasuta maanteeabi kolmeks aastaks.
 
100% elektrilisi LEAFe hakkab müüma ja hooldama ning seonduvaid teenuseid pakkuma Nissani volitatud edasimüüja Fakto Auto AS, mis paikneb Tallinnas aadressil Osmussaare 10. Selle müügiesinduse töötajad on läbinud spetsiaalse koolituse ning kohandanud oma müügi- ja hooldusosakonda nii, et need vastavad kõigile LEAFi klientide teenindamiseks ja LEAFide hooldamiseks vajalikele nõuetele. Fakto Auto AS on hetkel ainus edasimüüja Eestis, kellel on õigus Nissan LEAFi müüa ja hooldada. See alates 1990.aastast sõidukite müügi ja hooldusega tegelev ettevõte on vanim Nissani müügiesindus Eestis.
 
„Oleme kindlad, et 5-kohaline, praktilise pereauto mõõtu Nissan LEAF, mille heitkogus on null ja jooksvad kulud üliväikesed, võidab Eesti tarbijate südamed täpselt sama moodi, nagu ta on juba võitnud tuhandete inimeste südamed üle maailma," lausus Nissan Nordic Europe'i Baltikumi regiooni juht Margus Mikk.
 
Nissan LEAFi rikkalikku varustusse kuuluvad automaatne kliimaseade, satelliitnavigatsioonisüsteem, tagumine parkimiskaamera, kiirlaadimispesa ja uuenduslik nutitelefoniga ühilduv süsteem, mis võimaldab kasutajal sõiduki salongi soojendust/jahutust mobiiltelefoniga juhtida ning sel viisil akut säästa.
 
Lisaks on sõiduki varustuses järgmised põhjamaisesse kliimasse mõeldud süsteemid:
„Meie talviseid olusid arvestades on sõidukil üks väga oluline ja kasulik funktsioon- eelsoojendussüsteem," lausus Margus Mikk. „Kõrgtehnoloogiline süsteem CARWINGS võimaldab sõidukiga mobiiltelefoni vahendusel sidet pidada ning näiteks eelsoojenduse sõiduki laadimise ajal distantsilt sisse lülitada. Tänu sellele ei vähenda eelsoojendus auto sõiduulatust."
  • soojendusega esiistmed;
  • soojendusega tagaistmed;
  • soojendusega peeglid;
  • soojendusega rool;
  • akusoojendus.
 
Nissan LEAFi sõiduulatus on New European Driving Cycle'i (NEDC) järgi mõõdetuna kuni 175km. LEAFi müüakse praegu mitmes Euroopa riigis: Suurbritannias, Hollandis, Iirimaal, Portugalis, Šveitsis, Prantsusmaal, Hispaanias, Belgias, Norras, Taanis ja Rootsis. Soomes jõuab LEAF müügile aprillis.
 
Nissan LEAF pälvis Euroopa uute sõidukite hindamisprogrammis (Euro NCAP) ohutuse eest maksimaalsed viis tärni, mis teeb temast ühe kõige ohutuma sõiduki Euroopa teedel.
 
Huvitatud kliendid võiksid külastada Nissani veebilehtehttp://www.nissan.ee/, kust saab selle uuendusliku ja põneva mudeli kohta lisateavet.