FORTUM JA NISSAN HAKKAVAD TEGEMA EESTIS KOOSTÖÖD ELEKTRIAUTODE KODUSTE LAADIMISSEADMETE VALLAS / AUTOSPIRIT / Uudised

FORTUM JA NISSAN HAKKAVAD TEGEMA EESTIS KOOSTÖÖD ELEKTRIAUTODE KODUSTE LAADIMISSEADMETE VALLAS

Eestis on loodud täiselektrilise Nissan LEAFi omanike jaoks kodune laadimispakett, mis võimaldab laadida sõiduki akut võimalikult tõhusalt ja ohutult. Süsteemi töötas välja Nissani elektrisõidukite operaatorfirma (EMO) Fortum ning see jõuab müügile aprillis.

 

Spetsiaalne laadimisseade muudab laadimise mugavaks, optimaalseks ja ohutuks ning võimaldab külma ilmaga akut ka soojendada. Tänu 16 A juhtmele võtab aku täislaadimine aega vähem kui kaheksa tundi ehk palju vähem kui Nissan LEAFiga kaasas oleva standardse laadimisjuhtmega. 998 euro eest kontrollib Fortum kodumajapidamise elektrisüsteemi korrasolekut ja vastavust kõigile ohutuseeskirjadele ning paigaldab spetsiaalse laadimisjaama. Riigipoolne 1000-eurone toetus katab laadimisseadet, transporti ja standardpaigaldust. Tänu sellele on pakett klientidele sisuliselt tasuta.

 

„Fortumi laadimisteenus elektrisõidukitele annab elektrisõidukite omanikele võimaluse laadida oma autot kodus ja tööl võimalikult tõhusalt ning ohutult," lausus Fortumi laadimisteenuste osakonna müügidirektor Juha Stenberg.

„Praktilise laadimissüsteemi loomine moodustab tähtsa osa Nissan LEAFi turuletoomise programmist Eestis. Tänu sellele saavad Nissan LEAFi omanikud nautida sõltumatust bensiinijaamadest, kus hinnad aina tõusevad, ning kasutada kodust laadimisjaama täpselt samamoodi nagu avalikke laadimispunkte," ütles Nissan Nordic Europe'i Eesti filiaali juht Margus Mikk.

Nissan LEAFi müük algas Eestis 2. aprillil. Erakliendid võivad taotleda valitsuselt sõiduki soetamiseks toetust kuni 18 000 eurot, mis teeb Nissan LEAFi hinnaks ligikaudu 22 000 eurot. Lisaks saab taotleda 1000-eurost toetust koduse laadimisjaama soetamiseks. Eesti valitsus on seadnud eesmärgiks kiirlaadimisjaamade loomise kõigisse linnapiirkondadesse, kus elab üle 5000 inimese. Eesmärk on rajada põhiteedele kiirlaadimisjaamade võrk, nii et kahe jaama kaugus ei ületaks kusagil 50 kilomeetrit. Sellest kujuneb kõige tihedam alalisvoolu-laadimisjaamade võrk Euroopas. Investeeringuid elektritransporti rahastab ekspordikrediidi agentuur KredEx rohelise investeerimisskeemi (Green Investment Scheme) kaudu osana riiklikust valitsuse plaanist vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid.

 

Elektrisõidukid hakkavad mängima lähitulevikus energiasüsteemis tähtsat rolli, sest võimaldavad piirata liikluses õhku paisatava süsinikdioksiidi hulka.


Nissan LEAF on voolujooneline viieukseline luukpära, millega saab ühe laadimisega sõita 175 km* (New European Driving Cycle'i järgi korraldatud katse andmetel). See teeb LEAFist paljude jaoks atraktiivse ja praktilise linnaauto. Tühja aku täielikuks laadimiseks kulub 16 A kodulaadijaga kaheksa tundi. Kiirlaadijaga kulub optimaalsetes tingimustes tühja aku 80% laetuse saavutamiseks umbes 30 minutit. Nissan LEAF saavutas Euro NCAPi katses maksimaalsed viis tärni. See teeb temast Euroopa ühe kõige turvalisema auto ning seni ainsa elektrisõiduki, mis on pälvinud mainitud ohutuskatses maksimumhinde. Samuti on Nissan LEAF saavutanud nii ülemaailmses kui ka Euroopa konkurentsis tiitli „Aasta auto 2011".


Kui tunnete heitgaasivaba täiselektrilise Nissan LEAFi vastu lähemalt huvi, siis külastage Nissani veebilehte aadressil http://www.nissan.ee, kust leiate selle teedrajava mudeli kohta üksikasjalikumat teavet. Sisse logides saate tellida endale Nissan LEAFi kohta uusimaid uudiseid.