Nissan avaldas liikuvus- ja muude lahenduste täiustamise plaani Ambition 2030 / AUTOSPIRIT / Uudised

Nissan avaldas liikuvus- ja muude lahenduste täiustamise plaani Ambition 2030

  • Elektrifitseerimise plaanide kiirendamine kahe triljoni jeeni suuruse investeeringuga järgmise viie aasta jooksul
  • 23 uue põneva uue elektrilise mudeli turule toomine, mille hulka kuuluvad ka 15 uut täiselektrilist sõidukit. 2030. majandusaasta eesmärgiks on, et 50% sõidukitest liiguvad vähemalt osaliselt elektri jõul
  • ASSB kasutusele võtmine 2028. majandusaastal

Nissan Motor Co., Ltd. avaldas plaani Nissan Ambition 2030, mis on ettevõtte uus pikaajaline nägemus liikuvus- ja muude lahenduste täiustamiseks. Nissan võttis keskkonna, ühiskonna ja klientide kriitilistele vajadustele vastamiseks eesmärgiks saada tõeliselt jätkusuutlikuks ettevõtteks, liikudes puhtama, ohutuma ja kaasavama maailma poole. Selle nägemuse kaudu soovib Nissan suurendada strateegilist väärtust, luues teekondi, mis pakuvad klientidele enesekindlat, põnevat ja rohkem integreeritud kogemusi, ja aidates koostöö kaudu ühiskonnal luua integreeritud liikuvust hõlmavat nutikat ökosüsteemi.

Nissan pakub järgmise kümne aasta jooksul põnevaid elektrifitseeritud sõidukeid ja tehnoloogilisi uuendusi ning laiendab oma tegevust üle kogu maailma. Nägemus toetab Nissani eesmärki saada 2050. aastaks oma toodete elutsükli jooksul süsinikneutraalseks.

Nissani tegevjuht Makoto Uchida ütles: „Ettevõtete roll ühiskondlike vajadustega tegelemisel muutub järjest suuremaks. Nissan Ambition 2030 aitab meil alustada elektrifitseerimise uut ajastut, arendada tehnoloogiaid süsiniku jalajälje vähendamiseks ja otsida uusi ärivõimalusi. Soovime muuta Nissani jätkusuutlikuks ettevõtteks, mis on klientide ja ühiskonna jaoks tõeliselt kasulik.“

Elektrifitseeritud liikuvuse kiirendamine mitmekülgsete valikute ja kogemustega

Täiselektriliste sõidukite (EV) teerajajana on Nissan täiselektrilised sõidukid kõigile kättesaadavaks teinud ning investeerinud laadimistaristu ehitamisse ja energia haldamisse. Nissan asetab elektrifitseerimise oma pikaajalise strateegia Nissan Ambition 2030 keskmesse ning soovib sellega kiirendada oma sõidukivaliku elektrifitseerimist ja tehnoloogiliste uuenduste arengut, investeerides järgmise viie aasta jooksul kaks triljonit jeeni.

Tuginedes klientide nõudlusele põnevate sõidukite mitmekülgse valiku järele, tutvustab Nissan 2030. majandusaastaks 23 uut elektrilist mudelit, mille hulka kuulub ka 15 uut täiselektrilist sõidukit, eesmärgiga, et üle kogu maailma liiguvad Nissani ja INFINITI sõidukitest rohkem kui 50% vähemalt osaliselt elektri jõul.

20 uue täiselektrilise ja e-POWER-tehnoloogiaga varustatud mudeli tutvustamisega järgmise viie aasta jooksul kavatseb Nissan 2026. majandusaastaks põhiturgudel suurendada oma elektriliste sõidukite müüki, sh:

  • Euroopas üle 75% müügist
  • Jaapanis üle 55% müügist
  • Hiinas üle 40% müügist
  • USAs 40% täiselektriliste sõidukite müügist 2030. majandusaastal

„Oleme uhked oma pikaajalise kogemuse üle innovatsiooni alal ja oma rolli üle täiselektriliste sõidukite revolutsiooni läbiviimisel. Selle uue ambitsiooniga oleme täiselektriliste sõidukitele loomuliku ülemineku kiirendamisel jätkuvalt juhtpositsioonil ning loome klientidele huvipakkuvaid ettepanekuid, suurendades põnevust, pakkudes uusi lahendusi ja luues puhtamat maailma,“ ütles Nissani tootmisjuht Ashwani Gupta.

Nissani elektrifitseeritud tuleviku järgmise etapi tutvustamisel avalikustas ettevõte ka kolm uut ideeautot, mis pakuvad uuendatud tehnoloogiapaketi kaudu rikastatud kogemust. Need ideeautod näitavad põnevaid võimalusi, mida Nissan soovib pakkuda uute moodsate sõidukite ja ökosüsteemide kaudu.

Juurdepääsetavuse ja innovatsiooni suurendamine liikuvuses

Nissani eesmärgiks on suurendada juurdepääsu ohutule ja põnevale liikuvusele. Selle teostamiseks jätkab Nissan liitiumioonaku tehnoloogia arendamist ning võtab kasutusele koobaltivaba tehnoloogia, et vähendada 2028. majandusaastaks kulusid 65% võrra.

Nissan võttis eesmärgiks tuua 2028. majandusaastaks turule omandiõigusega kaitstud täistahkisakudega (ASSB) täiselektrilised sõidukid ja rajada juba 2024. majandusaastal Yokohamas piloottehas. Murrangulise ASSB kasutuselevõtuga saab Nissan oma täiselektrilisi sõidukeid pakkuda erinevates segmentides ja pakkuda ka dünaamilisemat jõudlust. ASSB-d vähendavad laadimisaega kahe kolmandiku võrra, mis muudab täiselektrilised sõidukid tõhusamaks ja kättesaadavamaks. Täiendavalt eeldab Nissan, et ASSB toob 2028. majandusaastaks akupakkide hinna alla kuni 75 dollarini kWh kohta ning soovib seda veelgi vähendada kuni 65 dollarini kWh kohta, et saavutada tulevikus täiselektriliste sõidukite ja bensiinisõidukite vahel kulude võrdsus.

Nissan soovib luua ülemaailmse akuvarustussüsteemi, et vastata klientide suurenevale nõudlusele sõidukite järele ja suurendada kasutuses olevate täiselektriliste sõidukite arvu. Koostöös partneritega kavatseb Nissan 2026. majandusaastaks suurendada oma üleilmset akude tootmismahtu 52 GWh-ni ja 2030. majandusaastaks 130 GWh-ni.

Ettevõte soovib Nissan Ambition 2030 kaudu ka liikuvuse hüvesid laiendada, pakkudes täiustatud juhiabisüsteemi ja intelligentseid tehnoloogialahendusi järjest rohkematele klientidele. Need kombineeritud jõupingutused toetavad ka Nissani jätkuvaid jõupingutusi uute liikuvusteenuste ja partnerluste loomisel.

Nissan soovib ProPILOT-i tehnoloogia 2026. majandusaastaks kasutusele võtta rohkem kui 2,5 miljonis Nissani ja INFINITI sõidukis. Samuti arendab ettevõte edasi autonoomseid sõidukitehnoloogiaid, eesmärgiga lisada 2030. majandusaastaks järgmise põlvkonna LIDAR-süsteemid peaaegu kõigile uutele mudelitele.

Nissan teeb erinevate riikide mitmekülgsete transpordivajaduste rahuldamiseks koostööd erinevate partneritega, et võtta kasutusele uued liikuvusteenused ning muuta nii linnades kui ka maapiirkondades liikuvus tõhusamaks ja kestlikumaks.

Ülemaailmne ökosüsteem liikuvuse ja muu jaoks

Lisaks tehnoloogia uuendamisele lokaliseerib Nissan tootmise ja hankimise, et muuta täiselektrilised sõidukid konkurentsivõimelisemaks. Nissan laiendab oma ainulaadset, Ühendkuningriigis kasutusele võetud EV Hub kontseptsiooni EV36Zero, põhiturgudele, sh Jaapanisse, Hiinassse ja USAsse. EV36Zero on täielikult integreeritud tootmise ja hooldamise ökosüsteem, mis ühendab liikuvuse ja energiahalduse, eesmärgiga saavutada süsinikneutraalsus.

Nissani jaoks on jätkuvalt esmatähtis ka autoakude kestlikkuse tagamine, tuginedes aastakümne jooksul saadud taaskasutamise ja ringlussevõtu alastele teadmistele ettevõttega 4R Energy. Ettevõtte eesmärk on akude taastamise rajatisi luua ka väljapoole Jaapanit ning avada 2022. majandusaastal uus asukoht Euroopas ja 2025. majandusaastal USAs. Nissani taastamistaristu toetab energiahalduses ringmajandust ning ettevõtte eesmärk on 2020ndate aastate keskpaigaks sõidukite ja muu taristu vaheline side ning kodused akusüsteemid täielikult kommertsialiseerida. Peale selle investeerib ettevõte 2026. aastaks laadimistaristusse kuni 20 miljardit jeeni.

Kuna Nissan suurendab oma liikuvuse alase uuenduslikkuse tempot, on ettevõttel plaanis kaasata teadus- ja arendustegevuse valdkonnas üle kogu maailma rohkem kui 3000 inimest, jätkates samal ajal oma praeguste töötajate oskuste arendamist. Ettevõte jätkab ka koostöö arendamist kogu Alliance'is, et kulusid kokku hoida ja jagada oskusteavet sellistes valdkondades nagu süsinikneutraalsed tehnoloogiad, elektrifitseerimine, tarkvara ja teenused.

Lisaks Nissani üleminekuplaanile NEXT on ettevõte jätkusuutlik ka pikemas perspektiivis, konsolideeritud kasumimarginaaliga üle 5%.

Lisateabe saamiseks Nissani toodete, teenuste ja kestlikule liikuvusele pühendumise kohta külastage saiti nissan-global.com. Meid saate jälgida ka FacebookisInstagramisTwitteris ja LinkedInis ning vaadata meie uusimaid videoid YouTube'ist.