NEW YORGI RAHVUSVAHELISEL AUTONÄITUSEL TOODI AVALIKKUSE ETTE UUE VÄLIMUSEGA JA VEELGI VÕIMSAM 2017. AASTA NISSAN GT-R / AUTOSPIRIT / Uudised

NEW YORGI RAHVUSVAHELISEL AUTONÄITUSEL TOODI AVALIKKUSE ETTE UUE VÄLIMUSEGA JA VEELGI VÕIMSAM 2017. AASTA NISSAN GT-R

Nissan tõi New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel avalikkuse ette 2017. aasta GT-Ri, mis näeb nii seest kui ka väljast põnev välja, peale selle on sõidukile tehtud mitmeid olulisi tehnilisi täiustusi ja lisatud uusi funktsioone. Need muudatused on ühed suurimad, mis on tehtud alates mudeli tutvustamisest 2007. aastal.

Uus GT-R on saanud otsast lõpuni uue välimuse. Uus mattviimistlusega kroomitud iluvõre V-Motion on üks Nissani kõige uuemaid disainitunnuseid. Võret on suurendatud, et tagada mootori parem jahutus, samuti on sellel uus muster. Uus kapott sulandub iluvõrega kenasti ühte ja on varasemast oluliselt tugevam, tagades suurel kiirusel sõites parema stabiilsuse. Uue kujundusega esispoileri äär ja eesmised põrkerauad, mille viimistluselemendid asuvad otse esitulede all, annavad uuele GT-Rile tõupuhta võidusõiduauto välimuse ning suurendavad oluliselt ka eesmist surujõudu.

GT-Ri profiili tunneb endiselt ära selle n-ö õhku lõikava kuju järgi, kuid küljeliiste on õhuvoolu parandamiseks liigutatud väljapoole. Ka auto tagaosa on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Kuigi alles on jäänud GT-Rile omased nelja rõngaga tagatuled, püüavad lähemal vaatlusel teie tähelepanu õhuvoolu suurendav uus kerekujundus ning külgmised õhuvõtuavad nelja väljalasketoru kõrval. Vööjoont, mis eraldab alumist musta sektsiooni kerepaneelidest, on kõrgemale tõstetud, mistõttu on auto tagant vaadates laiem ja agressiivsem. Peale selle, et välised muudatused lisavad autole sportlikkust, suurendavad need ka aerodünaamilist tõhusust, kuna õhutakistus on väiksem, kuid aerodünaamiline surujõud on jäänud praeguse GT-Riga võrreldes samaks. Tänu sellele on auto teelpüsivus suurel kiirusel stabiilsem.

Sisemuses saate nautida seda tüüpi tipptasemel sportautodele omast kvaliteetset viimistlust. Uus armatuurlaud ja näidikupaneel on kaetud kvaliteetse nahaga, mis on kokku õmmeldud TAKUMI täpsusega. Armatuurlaua kuju väljendab horisontaalset voogu, mis suurendab eesistujate stabiilsustunnetust. Näidikupaneelist keskkonsoolini kulgev joon võimaldab rooliratta taga istujal saada osa juhile suunatud eripärasest keskkonnast.

Armatuurlaua keskosa paigutust on täiustatud ja lihtsustatud. Tänu integreeritud navigatsiooni- ja helinuppudele on 2017. aasta mudelil varasema 27 lüliti asemel vaid 11 lülitit. Mugaval 8-tollisel puuteekraanil on suured ikoonid, mis hõlbustavad seadme kasutamist. Uus juhtsüsteem süsinikkiust keskkonsoolil tagab veelgi suurema kasutusmugavuse.

Uuele roolirattale paigutatud käiguvahetuslabad võimaldavad kurvis käike vahetada ilma käsi roolilt tõstmata. Käiguvahetuslabade ja kliimaseadme juhtnuppude tunnetust on parandatud ning labad tekitavad kasutamisel meeldivamat heli.

„GT-Ri, mis on Nissani sõiduelamuse tippsaavutus, arendatakse üha edasi. Kaubamärgile omase iluvõre V-Motion kaudu on GT-R nüüd seotud Nissani uusima disainikeelega. Sõiduki erakordne aerodünaamiline sooritus ja täiustatud sisemus on muutnud GT-Ri täiskasvanulikumaks – sedasama joont on plaanis ka edasi arendada,” ütles Nissani disainiosakonna tegevdirektor Mamoru Aoki.

GT-Ri auhindadega pärjatud 3,8-liitrised 24 klapiga kahe turboülelaaduriga V6 mootorid on valminudTAKUMI tehnikute kätetöö tulemusena ning nende võimsus on nüüd 570 hj pööretel 6800 p/min ja pöördemoment 633 Nm. Need mootorid kehastavad TAKUMI asjatundlikkust. Suurem võimsus, mis on saavutatud tänu silindrite individuaalsele süüteajastusele ja turboülelaadurite suurendatud võimsusele, annab keskmistes kuni suurtes vahemikes (alates 3200 p/min) uuele GT-Rile parema kiirendusvõimsuse. Sõidukil on ka põhjalikult ümbertöötatud kuuekäiguline topeltsiduriga käigukast, mis muudab käiguvahetused sujuvamaks ja tekitab vähem müra. Uus mootor on täiustanud ka GT-Rile omast heli – see pole kunagi varem nii hästi kõlanud. Uute titaanist summutite resonants ning süsteem Active Sound Enhancement (ASE) võimendavad kiirendamise ajal sõiduelamust.

GT-Ri on alati peetud üheks maailma kõige parema juhitavusega masinaks – 2017. aasta mudelil on kurvide läbimise võimekust veelgi parandatud. Jäigem kerekonstruktsioon ja uus vedrustus suurendavad tänu kiiretele külgsuunalistele liikumistele stabiilsust ja üldist kiirust kurvides. Parema haarduvuse tagavad 20-tollised rehvid, mis on paigutatud uutele Y-kodaratega masinviimistletud sepistatud alumiiniumvelgedele.

Kuigi tehtud on mitmeid võimsust suurendavaid täiustusi, on 2017. aasta GT-R endiselt ülimalt mugav mudel. Sõiduk paistab silma elegantsuse ja viisakusega, mis ei ole seda masti võimsatele superautodele sageli omased. Uus GT-R on praegusest mugavam, lisaks muudavad uued müra neelavad materjalid sõitjateruumi kõigil kiirustel palju vaiksemaks.

„Sõit uue GT-Riga paneb südame alati ja igasugustel teedel kiiremini tuksuma, olenemata sellest, kes istub rooli taga. Nihutame jätkuvalt võimsuse piire ning oleme loonud sõiduki, mis on võimsam kui kunagi varem. Samal ajal oleme lisanud sõidukile ka rafineeritust, et viia kogu sõiduelamus täiesti uuele tasemele. Meil on hea meel tuua teieni meie meelest ülim GT, mis on varustatud erakordse võimsuse, tipptasemel rafineerituse ning rikkaliku võidusõiduajalooga,” ütles GT-Ri tootmisspetsialist Hiroshi Tamura.

2017. aasta GT-R on seest ja väljast kaetud uute värskete värvitoonidega, mis rõhutavad sõiduki väljapeetust. Välisvärvide valikusse on lisatud mitmekihilise värvikattega Blaze Metallic, samas kui Premiumi klassi mudelite puhul, mille sisemuses on kasutatud poolaniliinnahka, saavad kliendid valida nelja tooni vahel: uus Black/Rakuda ja Samurai Black ning alati populaarsed Black/Amber Red ja Black/Ivory.