NISSAN ESITLEB E-NV200 SEITSMEKOHALIST VERSIOONI: MAAILMA MITMEKÜLGSEIM ELEKTRISÕIDUK GENFI AUTONÄITUSEL / AUTOSPIRIT / Uudised

NISSAN ESITLEB E-NV200 SEITSMEKOHALIST VERSIOONI: MAAILMA MITMEKÜLGSEIM ELEKTRISÕIDUK GENFI AUTONÄITUSEL

  • Nissan esitleb e-NV200 paljuistmelist versiooni 
  • Seitsmekohaline versioon ahvgatleb nii transfeeriteenuse osutajaid, hotelle, taksofirmasid kui ka erakliente 
  • Kokkuklapitav teine ja kolmas istmerida teevad seitsmekohalisest versioonist praeguse hetke kõige mitmekülgsema elektrisõiduki 
  • Debüüdi teeb ka Euroopa enim müüdud elektriauto Nissan LEAFi erimudel 

Tänu ettevõtete ja suurklientide kasvavale huvile lisas Nissan oma elektrisõidukite valikusse veel ühe sõiduki - täiselektrilise e-NV200 seitsmekohalise versiooni.

 

Murrangulise kaubiku seitsmekohaline variant on olnud Nissani plaanides algusest peale, sest turul puudus seni suure hulga inimeste transpordiks sobilik elektrisõiduk.  Seitsmekohaline e-NV200 Evalia on täiesti heitmevaba, sobides ühtviisi hästi nii taksofirmadele, transfeeriteenuse osutajatele kui ka isegi suurtele peredele. Need, kellel on tarvis regulaarselt kaupa vedada ning kes vajavad seitset istet ainult vahetevahel, võivad valida ka lisaistmetega e-NV200 Combi versiooni.

 

Nissan Europe'i elektrisõidukite valdkonna direktor Jean-Pierre Diernaz selgitab ja kommenteerib: „Plaan tuua turule Nissan e-NV200 paljuistmeline versioon oli meil algusest peale. Kasvavale turunõudlusele vastamiseks nihutasime mudeli esitluse mitu kuud ettepoole. Selle ainulaadselt paindliku ja võimeka sõiduki vastu on huvi tundnud nii taksofirmad, transfeeriteenuse osutajad, hotellid kui ka erakliendid."

 

Seitsmekohalisel e-NV200-l on ees kaks, keskel kolm ja taga kaks istet. Nii teise kui ka kolmanda istmerea saab kokku klappida, misjärel moodustub tõeliselt avar pakiruum. Tänu sellele sobib see tohutult paindlik sõiduk nii äri- kui ka erakasutuseks. Teise istmerea saab ettepoole kokku keerata ja kolmanda rea istmed külgedele kokku klappida. Tulemuseks on oma klassis ainulaadne 2,94 m3 suurune pakiruum, kuhu mahub vabalt näiteks kolm lahtivõtmata jalgratast. Kui kõik kolm istmerida on kasutusel, on pakiruumi maht pagasikatteni 443 liitrit, ent laeni tervelt 870 liitrit. Tänu sellele mahutab sõiduk peale seitsme sõitja ka suurel hulgal pakke.

 

Sõidumugavuse suurendamiseks on seitsmekohalisel versiooni varustusse lisatud täiendav tagaistme kliimaseade, mis tagab salongis ühtlasema temperatuuri ja hoolitseb selle eest, et ka kolmandas reas oleks mõnus istuda.

 

Uus mudel on saadaval koos CHAdeMO kiirlaadimissüsteemiga, mis võimaldab kasutada Euroopa praegusaja kõige laiemat kiirlaadimisvõrgustikku, kuhu kuulub üle 1500 laadimispunkti. Kiirlaadimise funktsioon võimaldab nii ettevõtetel kui ka eraklientidel kasutada sõidukit ka pikemateks sõitudeks või teha päeva jooksul palju sõite. Juba praegu on mitmed e-NV200 kasutajad, nagu Taxi Electric Hollandis ja C&C Taxis Suurbritannias, kiirlaadijad võimaluste ja paindlikkuse suurendamiseks kasutusele võtnud.

 

Möödunud suvel turule toodud e-NV200 kaubikuversioon ja viiekohaline variant on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks ning paljude Euroopa taksofirmade kõrval on mudelit tellinud ka teised suurt autoparki haldavad ettevõtted, nt DHL Express Itaalias ja Maerski kontserni kuuluv APM. Diernazi selline suur huvi ei üllata. Ta selgitab: „Mudelil on selged eelised, sest elekter on diisli hiljutisest hinnalangusest hoolimata palju odavam kütus. Selle sõiduki hooldus on 40% odavam ning ta on samaväärsest diiselsõidukist vaiksem, sujuvam ja kiirem." 

e-NV200 uus versioon seisab algaval Genfi autonäitusel kõrvuti Nissan LEAFi eriversiooniga. LEAF tähistas 2014. aastal rekordilist läbimüüki - mudeli müüginumbrid kasvasid tervelt 33%. LEAF on juba neljandat aastat üle maailma enim müüdud täiselektriline sõiduk. Selle saavutuse tähistamiseks loodud erimudelil on uued pilkupüüdvad 17-tollised valuveljed ja rikkalikum standardvarustus. Acenta varustustasemel põhineval erimudelil on kaks laadimisjuhet, mis võimaldavad kasutada nii tavalist seinapistikupesa kui ka lisavarustusse kuuluvat 6,6 kW kiirlaadimissüsteemi, millega saab ühilduvast 32 A vooluallikast LEAFi täiesti tühja aku nelja tunniga täiesti täis laadida.

Seitsmekohaline Nissan e-NV200 on saadaval nii ärikasutuseks mõeldud Combi varustustasemega kui ka rikkaliku sõiduautolikuma Evalia varustustasemega. Tellimusi saab esitada alates aprillist.