NISSAN NORDIC EUROPE ON MÜÜNUD 10 000 NISSAN LEAFI / AUTOSPIRIT / Uudised

NISSAN NORDIC EUROPE ON MÜÜNUD 10 000 NISSAN LEAFI

  • Nissan Nordic Europe (NNE) ületas hiljuti maagilise piiri- nüüdseks on müüdud üle 10000 täiselektrilise Nissan LEAFi.
  • Samal ajal ületasid Nissani teedrajava mudeli üleilmsed müüginumbrid 100000 piiri. Selleks puhuks valmis sõidukist väga eriline versioon, mis on kaetud 100000 mündiga.

Maailma menukaim elektrisõiduk Nissan LEAF, mida lausa 95% klientidest on valmis oma sõpradele soovitama, jõudis oma lühikeses elus olulise verstapostini, seda nii maailma mastaabis kui ka Nissan Nordic Europe'i jaoks.

 

NNE on müünud LEAFi pisut enam kui kaks aastat - mudel toodi esimesena turule 2011. aasta oktoobris Norras. Praeguseks on põhjamaades omaniku leidnud uskumatu arv LEAFe - tervelt 10 000. Eriti soojalt on mudel vastu võetud Norras, kuid sellel läheb väga hästi ka Taanis, Eestis ja Rootsis.

 

„Me näeme, et tänu valitsusepoolsele stimuleerimisele on nullemissiooniga sõidukite müük olnud Norras eriti edukas. Nimelt oli LEAF selles riigis 2013. aastal müüginumbrite poolest populaarsuselt kolmas sõiduauto," lausus põhjamaade ja Balti riikide avalike suhete juht Taina Erkkilä. „Meil on heameel täheldada samasugust positiivset suundumust ka teistel turgudel," jätkas ta.

Viimastel andmetel ei ole LEAFi müük kasvamas mitte ainult suurlinnades, vaid ka maapiirkondades. Nissan LEAF on keskkonnahoidlik sõiduk, kuid sellest on kujunenud ka väga hea säästlik alternatiiv peredele.

Nissan on olnud esirinnas ka elektrisõidukite kiirlaadimistaristu arendajana põhjamaades ja teistel Euroopa turgudel. Nissan on annetanud Soomele, Rootsile ja Norrale kohaliku laadimistaristu väljaarendamiseks üle 50 kiirlaadija.

Nullemissiooniga Nissan LEAF, mis on olnud turul kõigest kolm aastat, jõudis hiljuti 100 000 müüdud sõiduki piirini. „Nii murrangulise auto jaoks on nii lühikese ajaga sellise verstapostini jõudmine tõeliselt suur saavutus," lausus Nissan Europe'i müügi- ja turundusvaldkonna vanemasepresident Guillaume Cartier.

Selle saavutuse tähistamiseks lõi Nissan LEAFist ainulaadse versiooni, mis on kaetud 100 000 mündiga - üks münt iga müüdud LEAFi kohta. Auto on kaunistatud 50 000 Suurbritannia kahepennisega ja 50 000 Euroopa riikide kahesendise euromündiga.

 

Müntide valik peegeldab Nissan LEAFi soodsaid omamiskulusid, mis on kõigest kaks penni miili kohta ehk vähem kui 2 eurosenti kilomeetri kohta.

„Nissan LEAF on igas mõttes teerajaja. See sõiduk on viimase kahe ja poole aasta jooksul avaldanud suurt mõju elektrisõidukeid puudutavate hoiakute muutumisele. Nissan LEAFi paljud parimad müügimehed on aga meie äärmiselt rahulolevad kliendid, kes kiidavad mudelit igal võimalusel. Oleme kindlad, et LEAFi edulugu põhjamaades jätkub," lisas Erkkilä lõpetuseks.

###

NISSAN EUROOPAS

Nissan on üks Euroopas paremini esindatud meretagustest tootjaist. Euroopas tegeleb disaini, teadus- ja arendustegevuse, tootmise, logistika ning müügi ja turundusega enam kui 16 000 inimest. Eelmisel aastal toodeti Nissani tehastes Suurbritannias, Hispaanias ja Venemaal üle 695 000 sõiduki, mille hulka kuuluvad väikesed mahtuniversaalid, auhindadega pärjatud crossover'id, linnamaasturid ja kaubikud. Praegu pakub Nissan Euroopa turul 24 erinevat ja uudset toodet ning on saamas siinseks juhtivaks Aasia automargiks.

Nissan Nordic Europe Oy

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid. www.nissan.ee