Nissani müük jätkus oktoobris tõusvas joones / AUTOSPIRIT / Uudised

Nissani müük jätkus oktoobris tõusvas joones

Vaatamata Eesti autoturu 36 protsendi suurusele langusele oktoobris kasvas Nissani müük 23 protsenti ja Nissan Qashqai tõusis kolme enimmüüdud auto hulka.

Teist kuud järjest oli Nissan autofirmade esikümnes ainus, kes kasvatas müüki.

Autoregistrikeskuse esialgsete andmete järgi võeti oktoobris Eestis arvele 102 uut Nissani sõiduautot. See on 19 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Nissani turuosa on peaaegu kahekordistunud, tõustes oktoobris 6,2 protsendile. Mullu oli see 3,2 protsenti.

Enimostetud Nissani mudel oli oktoobris Qashqai, mida müüdi 46 tükki. Qashqai tõusis kolme enimmüüdud auto hulka. Populaarsed olid ka Nissani mudelid Note (22 autot) ja X-Trail (14 autot).

Alates aasta algusest on Nissan müünud 1080 uut autot. See on 35,2 protsendi võrra rohkem kui eelmisel aastal. Autofirmade müügitulemustes on Nissan 4,9-protsendilise turuosaga seitsmendal kohal.

Nissan Nordic Europe Baltikumi juhi Margus Miku sõnul on Nissani tulemuste paranemise taga edasimüüjate hea töö. „Müügitulemused näitavad, et Nissani võrgustik Eestis on tugev. Üldine turulangus on meile mõjunud pigem hästi,” ütles ta.

Nissan loodab müügikasvu jätkumist ka tulevikus. „Oleme äsja turule toonud kolm uut mudelit: seitsmekohalise Qashqai+2, pikapauto NP300 ja mudeliuuenduse läbi teinud Murano. Need on kõik oma klassides väga head autod, millelt ootame müügiedu,” rääkis Margus Mikk.

Nissan Nordic Europe OY on Nissani harukondlik peakontor Skandinaavias ja Baltikumis, kelle põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani diileritele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid.