Nissan arendab Inglismaal heitgaasivaba transporti / AUTOSPIRIT / Uudised

Nissan arendab Inglismaal heitgaasivaba transporti

Nissan astus järgmise sammu elektrisõidukite masstootmise suunas, alustades koostööd Kirde-Inglismaa regionaalarenguasutusega One North East.

Lepingu raames hakatakse Ühendkuningriigis otsima võimalusi heitgaasivaba transpordi rakendamiseks. Pooled allkirjastasid majandusministri Lord Mandelsoni juuresolekul memorandumi, mis käivitab neljakuulise elektrisõidukite kasutamise arengukava. Kava hõlmab muu hulgas elektrisõidukite kasutuselevõtu ja tootmise otstarbekuse uuringut.

Nissani asepresidendi Andy Palmeri sõnul on Nissan võtnud endale kohustuse suunata üleilmset autotööstust elektrisõidukite masstootmise poole. “Täna One North East’iga sõlmitud leping edendab elektrisõidukite käikulaskmist kogu maailmas ja reklaamib Kirde-Inglismaad kui piirkonda, mis on heitgaasivaba transpordi kasutamiseks igati valmis,” ütles Palmer.

Palmer, kes viib ellu Nissani üleilmset elektrisõidukite kava, lisas, et arengukava on oluline samm edasi elektrisõidukite peatse kasutuselevõtu poole Ühendkuningriigis.

Lepingu järgi moodustavad Nissan ja One North East töörühmad, mille eesmärk on reklaamida heitgaasivaba transporti ning tõsta sellealast teadlikkust.

Koostöö raames jagatakse teavet elektrisõidukite arendamise kohta, uuritakse Kirde-Inglismaa infrastruktuuri sobivust heitgaasivabadele sõidukitele ja esitletakse Nissani Sunderlandi tehast kui üht tõsiseltvõetavat tootmiskandidaati.

One North East ning selle partnerid avalikust ja erasektorist tõdevad, et Kirde-Inglismaal on suur potentsiaal saada elektrisõidukite arendamises ja kasutamises maailma lipulaevaks. Selline liidripositsioon avaks uusi uksi majandusvaldkonnas ja nii antaks suur panus kliimamuutuste ärahoidmisesse.

Renault-Nissan teeb heitgaasivaba transpordi vallas koostööd Iisraeli, Taani, Portugali, Monaco vürstiriigi, Prantsuse kommunaalettevõtte EDF, Šveitsi elektriettevõtte Energie Ouest Suisse (EOS) ning Tennessee (Tucson) ja Oregoni osariikide ning California osariigi põhjaosas asuva Sonoma maakonnaga. Jaapanis on ühisettevõtte koostööpartnerid Kanagawa prefektuur ja Yokohama linn.

“Ühisettevõte Renault-Nissan on sõlminud olulisi koostööleppeid paljude valitsuste, linnade ja organisatsioonidega,” märkis Palmer.

Nissan tuleb esimese heitgaasivaba sõidukiga välja Jaapanis ja USAs järgmisel aastal. Üleilmsesse masstootmisesse jõuavad need sõidukid 2012. aastal.